Menu Zavrieť

Novinky kamier v Avigilon Control Center

Kanadská firma Avigilon prišla s aktualizáciou pre Avigilon Control Center™ s verziou 6.12.0.26. V tejto verzii sa okrem ďalších nových funkcií nachádzajú aj funkcie vzťahujúce sa k, v súčasnej dobe veľmi skloňovanému, GDPR (General Data Protection Regulation). Treba podotknúť, že tieto funkcie prídu vhod, keďže v CCTV systémoch sa bezpochyby nachádzajú osobné dáta rôznych subjektov, a firmy pracujúce s osobnými dátami majú od 25. 5. 2018 striktnejšie podmienky, podľa ktorých ich musia chrániť. Pozrime sa teda podrobnejšie na nové funkcie.

Dvojstupňové overenie

Jedná sa o overenie totožnosti užívateľa ACC Clienta, kedy je pri prihlasovaní potrebné okrem užívateľského mena a hesla využiť aj TOTP aplikáciu telefónu (napr. Google Authenticator). Využitie aplikácie spočíva v naskenovaní, prípadne prepísaní, unikátneho QR kódu do aplikácie.

.

Na jeho základe Vám aplikácia vygeneruje časovo obmedzený kód, ktorý je taktiež potrebné zadať. V aplikácii telefónu sa následne vytvorí účet pre užívateľa ACC Clienta.

Táto funkcia zvyšuje bezpečnosť systémov a jej nastavenie je nesmierne jednoduché. V ACC stačí vytvoriť skupinu, od ktorej bude vyžadované dvojstupňové overenie a následne pridať do skupiny užívateľov. V prípade straty, respektíve poškodenia telefónu sa funkcia obnoví pomocou administrátorského konta.

Rozmazanie okolia – export

Ide o funkciu spojenú s technológiou Avigilon Appearance Search. Pri vyhľadaní osoby alebo auta je možné v následnom exportovanom videu formátu .avi rozmazať okolie nájdeného objektu. Toto rozmazanie je za účelom zachovania súkromia ostatných objektov, ktoré boli nasnímané spolu so záujmovým objektom.

Call Now Button