Menu Zavrieť

Kamerové systémy

Kamerové systémy slúžia na monitorovanie objektu v reálnom čase, alebo dohľadanie udalosti v záznamovom zariadení. Kamerové systémy by mali slúžiť predovšetkým na ochranu majetku a osôb. Okrem reálnej funkčnosti inštalácia kamerového systému prináša aj druhotný – psychologický efekt. Reálne skúsenosti našich zákazníkov potvrdzujú, že už samotná inštalácia kamerového systému výrazne znížila kriminalitu, či naopak zvýšila disciplínu na pracovisku.

Funkcia kamerového systému

 • online monitoring – jednoduchý prístup k živému náhľadu, či záznamom prostredníctvom mobilného telefónu, alebo počítača
 • okrem už standarného záznamu pri detekcii pohybu v monitorovanom priestore majú dnes už kamery pokročilejšie funkcie ako napríklad prekročenie virtuálnej čiary, počítanie ľudí, termovízia. Viac informácii o inteligentných funkciach nájdete v samostatnom článku
 • integrácia kamerového systému do domácej automatizácie, či zabezpečovacieho systému
 • napojenie na externé zariadenia ako napríklad perimetrická ochrana

Oblasť použitia kamerových systémov

Naša spoločnosť navrhuje inštaluje a prevádzkuje kamerové systémy

 • bytové a rodinné domy – hlavne v bytových domoch kde je viac  nájomníkov je veľmi efektívne monitorovanie spoločných priestorov ako sú chodby, kočíkarne či priestory pred vchodom
 • výťahy – toto je veľmi špecifická oblasť, sme jedna z mála firiem čo má certifikáciu pre prácu vo výťahových šachtách a vieme pokryť aj túto citlivú oblasť

Používané technológie kamerových systémov

Ako v každom segmente, tak aj v oblasti kamerových systémov ide vývoj technológii výrazne dopredu. Výsledkom sú kamery s vyšším rozlíšením a citlivejšími čipmi, ktoré dokážu zaznamenať obraz aj pri horších svetelných podmienkach. Čo sa týka samotnej technológie spracovania a prenosu obrazu používa sa predovšetkých HDCVI protokol a sieťové IP kamery.

IP kamery majú obrovskú výhodu pri samotnej inštalácii, je to štandardné sieťové zariadenie s vlastnou IP adresou. IP kamera môže fungovať aj ako samostatné zariadenie pre potreby reálneho monitoringu. Každá kamera má svoju vlastnú IP adresu, samotná kamera má aj svoje vlastné analytické funkcie. Viíac informácii o IP kamerách nájdete v tomto článku.

Výhodou HDCVI kamier sú zatiaľ o niečo nižšie obstarávacie náklady oproti IP kamerám. Technologickou výhodou sú potom až 3 krát dlhšie prenosové trasy. HDCVI kamery je takisto možné sledovať aj na diaľku, ale tento prenos už zabezpečuje záznamové zariadenie, nie samotná kamera. Viac technických informácii o HDCVI kamerách si môžete prečítať tu.

Prevádzka kamerových systémov

Samotné prevádzkovanie kamerových systémov prináša veľa legislatívy a povinností pre samotného prevádzkovateľa. Ak je systém pripojený na ibnternet, čo je dnes štandardná požiadavka, je treba mať vypracovaný bezpečnostný projekt. Všetky tieto služby ako aj samotné prevádzkovanie kamerového systému zabezpečuje naša spoločnosť.

Dopyt na kamerové systémy

Ak potrebujete ďalšie informácie o kamerových systémoch, prípadne potrebujete vypracovať nezáväznú cenovú ponuku napíšte nám.

  Počet kamier

  Vaše meno (povinné)

  Mesto, obec

  Váš telefón

  Váš email (povinné)

  Mám záujem o :

  Vaša správa


  Call Now Button