Menu Zavrieť

Nové kamery Dahua

Novinka od DAHUA – kamera s rozpoznávaním tváre

Dahua IPC-HF8242FP-FR IP boxová kameraKamery s rozl.tváre

V prvej polovici roka 2018 predstavila spoločnosť Dahua Full HD kameru s označením IPC-HF8242F-FR. Ide o nového člena z rodiny IP kamier s pokročilými video analytickými funkciami. Toto kompaktné zariadenie v sebe nesie veľmi veľký potenciál, bez toho, aby pre svoju činnosť vyžadovalo ďalšiu pomocnú „výpočtovú silu“.

V tomto konkrétnom prípade sa užívateľ môže tešiť na široké spektrum funkcií súvisiacich s detekciou tváre v snímanej scéne. Systém analýzy, založený na pokročilých algoritmoch tzv. hlbokého strojového učenia, pracuje s vloženou – referenčnou – fotografiou tváre, ktorú v reálnom čase porovnáva s aktuálne zachytenými tvárami v živej scéne. Ak je výsledok porovnania vyhodnotený ako zhoda, dochádza spravidla k aktivácii / spusteniu ďalších nadväzujúcich externých opatrení. Uložených referenčných fotografií môže byť až 10 000 a systém je v tomto ohľade veľmi „robustný“. kamery a rozlíšením tváre

Tým ale možnosti „šikovného“ softvéru rozhodne nekončia. Jeho analytické schopnosti už natoľko pokročili, že je možné u snímaných tvárach rozlíšiť hneď šesť úrovní aktuálneho emočného rozpoloženia a získať informáciu o tom, či je ich výraz šťastný, pokojný, prekvapený, smutný alebo nahnevaný. Navyše možno získať informácie, či má dotknutá osoba okuliare, masku alebo fúzy. Prekážkou v detekcii nie je napríklad ani pokrývka hlavy. Následne systém všetky tieto získané informácie prepojí s konkrétnou podobizňou a je schopný ich spracovať vo forme metadát, pre ďalšiu analýzu.

Aby vyššie uvedené systémy mohli fungovať aj v zhoršených svetelných podmienkach, nechýbajú vo výbave kamery ani funkcie ako Starlight, WDR, 3DNR alebo ABF.

Call Now Button