Menu Zavrieť

Zákazka ktorú nikto nechcel | Domový vrátnik audio

Domový vrátnik audio – 50 bytov – Nové Mesto nad Váhom

Požiadavka investora na domový vrátnik

50 bytových jednotiek v bývalej ubytovni. Problémom bolo, že byty sú situované na dlhých chodbách, na 6 podlažiach. Navyše neexistovala žiadna existujúca kabeláž, ktorá by sa dala využiť. Či už samotné vedenie, alebo trubky pre natiahnutie nových vodičov. Aj toto boli dôvody, prečo sa do zákazky nehrnula žiadna firma

Naše riešenie – zbernicový domový vrátnik Comelit

Vďaka použitiu zbernicového systému domového vrátnika sme vyriešili dva problémy naraz. Vysokú pracnosť a materiálovú náročnosť. Celková spotreba bola aj tak takmer 600 metrov vedenia. Pri tradičnom systéme by bola odhadom minimálne trojnásobne vyššia. Na inštaláciu domového vrátnika sme použili špeciálny DDZ vodič. Vďaka tomu funguje bezproblémovo aj posledný audiotelefón na zbernici. A ten je vzdialený od ústredne cca 450 metrov.

Domový vrátnik Comelit POWERCOM Simple Bus

Zvončekové tablo Comelit Powercom je na žiadosť investora osadené 50 samostatnými tlačidlami. Vďaka podsvieteniu a veľkým tlačidlám sú ľahko čitateľné aj za zhoršených svetelných podmienok. Vnútorné vedenie bolo realizované sčasti v existujúcich káblových žľaboch, cca 200 metrov vedenia sa muselo ukladať do nových káblových žľabov.

Niektorí nájomníci si zvolili dizajnové handsfree telefóny easycom, inak sú byty osadené klasickými audiotelefónmi so slúchadlom.

Rekapitulácia zákazky – elektronický audiovrátnik, bytový dom Nové Mesto nad Váhom

Zadanie : 50 bytov, 1 vstup, otváranie dverí
Riešenie : zbernicový dvojvodičový systém COMELIT Simple Bus
Realizácia : august 2014
Celková cena aj s prácou : 4428 € vrátane DPH

Call Now Button