Menu Zavrieť

Termokamera – riešenie pre hromadné bezkontaktné meranie teplôt

Dahua ponúka účinný nástroj nielen na boj s koronavírusom. Špeciálna termokamera dokáže hromadne merať teploty na miestach s veľkým výskytom ľudí a to až s presnosťou 0,3°C. Je to ideálne riešenie na miesta s vysokým výskytom ľudí. V reálnom čase dokáže systém upozorniť obsluhu na osobu so zvýšenou telesnou teplotou a predísť tak riziku šírenia vírusov.

Presnosť merania
± 0,3 ° C

Upozornenie
na zvýšenú teplotu

Kontrola
použitia rúška

Meranie viac
osôb naraz

Jednoduchá
inštalácia

Využitie systému na hromadné meranie teploty

Oblasť nasadenia systému je naozaj široká. Zdravotné strediská, letiská, stanice, výrobné závody, čí športoviská. Reálne treba počítať s tým, že podobné pandémie, ako je v súčasnosti koronavírus COVID-19 nás nebudú obchádzať. Preto rozhodne ide o dlhodobú investíciu do zdravia a bezpečnosti.

Táto technológia je vhodná pre komplexy a inštitúcie s väčším pohybom osôb, ako sú napríklad administratívne budovy, banky, nákupné centrá, stanice, letiská, školy alebo nemocnice. Toto riešenie predovšetkým významne prispieva k prevencii šírenia ochorení vďaka rýchlemu bezkontaktnému meraniu telesnej teploty. Systém napríklad aktuálne využíva nemocnica v Uherskom Hradišti pri kontrole pacientov prichádzajúcich do jej areálu.

Využitie v praxi

Pre lepšiu predstavu si uveďme modelový príklad. Štandardné meranie teploty jednej osoby zaberie približne 3 sekundy a ku zmeraniu teploty u 5000 osôb by sme teda teoreticky potrebovali zhruba 4,2 hodiny.

V porovnaní s tým dokáže technológia Dahua zmerať 3 osoby za sekundu, v našom prípade teda pre zmeranie teploty u 5000 osôb potrebujeme „iba“ 30 minút. Vďaka tomu sa výrazne znižuje nežiadúce zhlukovanie väčšieho počtu osôb pri čakaní na kontrolné meranie teploty.

Ako funguje systém na hromadné meranie teploty?

Pri vstupe je umiestnená špeciálna termokamera spolu tzv.blackbody. To je referenčný bod pre kameru, na základe ktorého sa vyhodnocuje teplota objektu. Špeciálny algoritmus dokáže vyhodnotiť objekt ako osobu a porovnaním teploty tváre s referenčným bodom vyhodnotí potenciálne rizikové osoby.

Hlavné výhody systému na bezkontaktné meranie teploty

 • Presnosť merania s odchýlkou ±0,3 °C
 • Možnosť použitia v úzkych priestoroch (vchody, východy a pod.)
 • Možnosť použitia vo veľkých priestoroch (letiská, železničné stanice a pod.)
 • Bezpečné meranie teploty bez blízkeho kontaktu meranej a meracej osoby
 • Široké pokrytie a detekcia viac osôb
 • Jednoduché použitie a nasadenie
 • Alarm pri detekcii zvýšenej teploty
 • Spätné sledovanie záznamu, analýza a pod.

Riešenie pre hromadné meranie telesnej teploty osôb je postavené na použitie kombinácie špeciálnej priemyselnej kamery a referenčného teplotného bodu. Získaný záznam sa ukladá na záznamové zariadenie s pevným diskom vhodným pre nepretržitú prevádzku 24 hodín / 7 dní v týždni. Živý obraz s okamžitým vyhodnotením teploty jednotlivých osôb, upozornenie na osoby so zvýšenou teplotou i uložený záznam možno sledovať prostredníctvom užívateľsky prívetivého rozhrania na monitore.

Pozrite sa tiež na desatoro informácií pre správny výber naozaj funkčného riešenia pre hromadné meranie teploty.

Video na našom youtube kanáli názorne demonštruje, ako systém na meranie teploty pomocou termokamery pracuje.

 

Získajte cenovú ponuku. Vyplňte prosím kontaktný formulár.

  Počet kamier

  Vaše meno (povinné)

  Mesto, obec

  Váš telefón

  Váš email (povinné)

  Mám záujem o :

  Vaša správa


  Call Now Button