Menu Zavrieť

Inteligentné funkcie kamerových systémov

Detekcia pohybu je základná funkcia každého kamerového systému. Aj pri optimálnom nastavení však vzniká veľké množstvo nežiadúcich záznamov, hlavne ak sú kamery umiestnené v exteriéri.

S vývojom technológii,hlavne v segmente IP kamier dostávajú kamery množstvo prídavných funkcií. V zásade sa dajú rozdeliť do dvoch skupín. Funkcie ktoré slúžia na zefektívnenie záznamu, tak aby boli zaznamenané len skutočne požadované udalosti a potom je tu skupina funkcií, ktoré rozširujú možnosti samotného kamerového systému.

U HDCVI kamier tieto funkcie zabezpečuje záznamové zariadenie, ktoré má obmedzenú kapacitu a výkon. Preto hlavne nižšej rady záznamových zariadení, nie je možné tieto funkcie spúšťať na všetkých kamerách – s výnimkou detekcie pohybu. Naopak IP kamery tieto funkcie dokážu spúšťať priamo na kamere, takže okrem toho, že nie je zaťažované záznamové zariadenie, sú tieto funkcie k dispozícii pre všetky kamery.

Funkcie kamerových systémov na optimalizáciu záznamu

Prekročenie čiary, alebo narušenie zóny

Zanechanie alebo odobratie predmetu

Detekcia a rozpoznávanie tváre

Rozšírené funkcie kamerových systémov

Počítanie ľudí

Rospoznávanie ŠPZ

Termovízia

Dopyt na kamerové systémy

Ak potrebujete ďalšie informácie o kamerových systémoch, prípadne potrebujete vypracovať nezáväznú cenovú ponuku napíšte nám.

  Počet kamier

  Vaše meno (povinné)

  Mesto, obec

  Váš telefón

  Váš email (povinné)

  Mám záujem o :

  Vaša správa


  Call Now Button