Menu Zavrieť

HDCVI kamerové systémy

Čo sú vlastne HDCVI kamerové systémy ?

Uvedenie technológie HDCVI firmou Dahua znamenalo prevrat v CCTV systémoch. Umožňuje prenos HD obrazu aj po stávajúcich vedeniach. V mnohých priemyselných objektoch či domoch sú už inštalované staré analógové systémy, technológia HDCVI je ideálnym riešením pre rozšírenie, alebo upgrade takýchto inštalácii. V maximálnej možnej miere sa využijú už nainštalované analógové rozvody a prvky.

Hlavné technologické výhody HDCVI technológie

 • Jeden koaxiálny kábel prenesie tri signály: Full HD video, audio, inštrukcie PTZ a OSD menu
 • Real-time náhľad bez meškania a bezstratová video kvalita
 • Až 3 x dlhšie prenosové trasy oproti IP kamerám
 • Inštalácia sa dá samozrejme zrealizovať aj na nové vedenia, ideálnym riešením sa javí sieťový kábel LAN. Na prenos signálu využijeme jeden krútený pár, druhý pár využijeme na napájanie a stále nám zostávajú k dispozícii ďalšie dva páry
 • Prístup k systému je jednoduchší ako kedykoľvek predtým, pomocou mobilnej aplikácie vieme systém spravovať v reálnom čase z akéhokoľvek miesta na svete

Všetky vyššie uvedené argumenty otvárajú možnosti pre nové zaujímavé riešenia a posúvajú hranice toho, čo by sme s návrhom a realizáciou mohli dosiahnuť za zlomok ceny vyhradenú pre zaobstarávanie nového systému.

HDCVI kamerové systémy

Praktické využitie HDCVI technológie

 • Nie je potrebné meniť prenosové trasy za nové = úspora montážnych prác a kabeláže
 • Vymieňajú sa  len kamery a záznamové zariadenie = minimalizácia montážnej činnosti
 • Navýšenie rozlíšenia až na 1920×1080 obrazových bodov (Full HD) = až 5x viac detailu v obraze

Ak zvážime výhody, ktoré upgrade ponúka v porovnaní s kompletnou renováciou na nový systém, jedná sa o tretinové náklady.

Záznamové zariadenia HDCVI

Ak chceme rozšíriť existujúci systém o nové kamery a chceme použiť novšiu technológiu, spoločnosť Dahua vyvinula tribridné záznamové zariadenie. Tribrid umožní pripojiť do jedného záznamového zariadenia: analógové kamery, IP kamery aj HDCVI kamery v pomere, ktorý si určí užívateľ. Ak zákazník zvažuje postupný upgrade kamier, nie je nič jednoduchšie ako pri výmene danej kamery prepnúť v záznamovom zariadení požadovaný typ prijímaného signálu. V prípade prechodu z analógu na HDCVI kamery dokonca zariadenie rozpozná typ video signálu a zmenu vykoná automaticky bez zásahu užívateľa. Nie je nutné teda okamžite meniť všetky kamery, ale môže sa jednať o pozvoľný plánovaný proces.

Dopyt na kamerové systémy

Ak potrebujete ďalšie informácie o kamerových systémoch, prípadne potrebujete vypracovať nezáväznú cenovú ponuku napíšte nám.

  Počet kamier

  Vaše meno (povinné)

  Mesto, obec

  Váš telefón

  Váš email (povinné)

  Mám záujem o :

  Vaša správa


  Call Now Button